Ünlü Analist'ten Bitcoin Tahmini;

 Makul Değer Fiyatı 15.000 Dolar Olmalı


Bloomberg kripto para birimi analisti Mike McGlone,bitcoin'in büyük ölçüde değerinin düşük olduğunu ve gerçeğe uygun değer fiyatının şu anda 15.000 dolar civarında olması gerektiğini öne sürüyor.


Bitcoin fiyatı,son birkaç hafta içinde 10.000 ila 12.400 dolar arasında görüldü ve genellikle bir uzmanın 'sahte' kırılmalar olarak tanımladığı şeyin ardından keskin bir şekilde düştü.


En son rota, bitcoin'in günler içinde 11.000 $'dan 10.100 $'a %8'den fazla düştüğünü gördü.Basın zamanında,her bitcoin son 24 saatte yaklaşık %2 artışla 10.695 $'dan işlem görüyor.


McGlone,Bloomberg kıdemli emtia stratejisti,yeni kayıtlar gelmeye devam ediyor.Bitcoin yükselen hashrate,gibi çeşitli faktörlere,onun argümanlarına dayalı sanayi medya raporu.


∆ "Bitcoin hashrate artmaya devam ediyor ve son zamanlarda yeni zirvelere ulaştı.Ayrıca ilerleyen adresler kullanılır.Benimsenmesi için en önemli ölçütlerden biri olan 30 günlük bitcoin adreslerinin ortalaması,2017'den bu yana otomatik ölçeklendirme bazında ölçüldüğünde 15.000 $'a yakın olan fiyata eşittir."


Charts.Bitcoin.com'dan alınan en son verilere göre,bitcoin'in yedi günlük ortalama hashrate değeri bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan saniyede 140 exahash'ı (EH/s) geçti.28 Temmuz'da,rakam o zamanlar rekor olan ortalama 127 EH/s idi.


Hashrate, yeni coin üretme yeteneklerini belirleyen bitcoin blockchain'e bağlı bilgisayarların gücünün bir ölçüsüdür Artan hash gücü,madencilerin kar etme konusunda iyimser olduğunu gösteriyor.


Bu ikisi arasındaki güçlü korelasyon göz önüne alındığında, bitcoin'in fiyatını daha yüksek etkileme eğilimindedir.Ancak ilişki tam olarak doğrusal değildir, çünkü yalnızca hashrate dayalı olarak gelecekteki fiyat değişikliklerini ölçmek zordur.


Bu arada aktif bitcoin adreslerinin sayısı 991.000 e yükseldi.Glossnode verileri,varlığın fiyatının ortalama 7.700 dolar olduğu bu yılın başında 684.000'den yükseldiğini gösteriyor.Aktif adresler 23 Aralık 2018'de yaklaşık 1.1 milyona ulaştığında,bitcoin ortalama olarak 14.800 dolardan işlem görüyordu.McGlone,dalgalı dalgalanmaları boyunca bitcoin konusunda iyimser kaldı ve bir noktada,en iyi kripto paranın birincil bir değer deposu olan altının dijital bir versiyonu olacağı bir yıl olacağını gösteriyor.
Son gelişmelerden haberdar olmak için e-posta yoluyla takip edin!!!


✔️E-posta yoluyla takip etmek için aşağıdaki "E-posta ile Takip Et"bölümünde e-postanızı girerek bildirimlerinizi açabilirsiniz.Son gelişmelerden ilk siz haberdar olun.|


Yorum Gönder

1 Yorumlar

  1. Yukarıda yazılmış olan yayın tamamiyle haber amaçlıdır; yatırım tavsiyesi değildir!!!

    YanıtlaSil

İstediğiniz soruyu saygı çerçevesinde sorabilirsiniz.