TOKEN Nedir,Ne İşe Yarar?


 Token bir platform veya uygulama bazında oluşturulmuş ve platform bütün yönlerinden yararlanmamıza olanak sağlayan dijital bir varlıktır.Tokenler içinde yer aldığı platform sürekliliğini devam ettirmek,kalitesini yükseltmek üzere üretilebilir.Tokenler,aynı dijital paralar gibi bir blockchain sistemine sahiptir ve transfer edilebilir formdadır.
 Bir token oluştururken,akıllı sözleşme özelliğinden dolayı genel olarak Ethereum Blockchain'i tercih edilir.Oluşturulacak tokenin niteliğine göre ERC-20 veya ERC-721 standartları tercih edilebilir.Peki ERC Nedir?

Mantar dışı benzersiz anlamına gelir.ERC,Ethereum Yorum İsteği'nin kısaltmasıdır.Bir standart,mantar olmayan jetonlar oluşturmak için standart bir API'ın uygulanmasına izin verir.Tanıdık olmayan,ethereum,ICO sırasında başlatıldığında,ethereum parası 0.000001 gibi daha küçük bir parçaya ayrılabilen ERC-20 kullanıyor.Bildiğiniz gibi,madeni para olarak,seri numarasıyla ayırt etmiyoruz.Hükümet parayı değil,notu izlemek için sadece "seri numarası" kullanır.Bu nedenle,madalyonuzu ve madalyonumu ayırt etmenin veya izlemenin bir yolu yoktur.Bu davranış Ethereum madalyonunda da aynıdır.

Startup,ethereum blockchain teknolojisinde benzersiz ve izlenebilir bir para oluşturmak için ERC-721'i kullanmanın bir yolunu buldu.Bu blockchain teknolojisinde bir kırılmadır.

Yorum Gönder

1 Yorumlar

  1. Yukarıda chz amblemi verdim de kimse sanmasın sadece chz token yapıyor diye.Dünyada oluşturulmuş çok sayıda token var...

    ...Ben daha çok chz tokenlerini takip ettiğim için paylaştım.

    Herhangi bir düşünceniz varsa bana iletebilirsiniz,iyi günler...

    YanıtlaSil

İstediğiniz soruyu saygı çerçevesinde sorabilirsiniz.